beygi
03 خرداد 1402 - 22:06

برخورد قانونی با ساخت وسازهای غیرمجاز در مانه وسملقان

رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی از برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و اجرای ۱۳ مورد آرای قلع و قمع به مساحت ۶۵۰ متر‌مربع از ابتدای سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مانه‌وسملقان، علی اسفیدانی رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی از برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و اجرای ۱۳مورد آرای قلع و قمع به مساحت ۶۵۰  متر‌مربع از ابتدای سال گذشته خبر داد.

وی اظهار کرد: همکاران امور اراضی در قالب اکیپ‌های ده‌گردشی و گزارش‌های دریافتی هم‌وطنان از طریق سامانه گویای ۱۳۱ به‌صورت شبانه‌روز آماده خدمت‌رسانی در راستای حفظ اراضی کشاورزی و باغی و برخورد با افراد سودجو در این زمینه هستند.

وی گفت: این اداره به‌عنوان بازوی توانمند مدیریت جهاد کشاورزی، علاوه بر رسیدگی به‌ درخواست‌های تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، با اعمال قوانین و مقررات و ضوابط مربوطه از تفکیک و افراز بدون رعایت قانون و همچنین از خردشدن اراضی زراعی و باغی جلوگیری می‌کند.

رئیس امور اراضی در ادامه به پرونده‌های تشکیل شده برای برخورد با افراد متخلف و سودجو اشاره کرد و یادآور شد: در راستای برخورد با متخلفان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۰ فقره پرونده به مساحت دو‌‌‌‌ هزار و۵۰۰  متر‌مربع به مراجع قضائی ارسال شد که با مساعدت و همکاری مراجع قضائی و انتظامی همه این پرونده‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

پایان پیام/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236574