beygi
03 خرداد 1402 - 21:22

مذکرات مستقیم تل آویو-ریاض تکذیب شد

چند روز بعد از رسانه‌ای شدن گفتگوی تلفنی محمد بن سلمان و بنیامین نتانیاهو که پرواز مستقیم از سرزمین‌های اشغالی به جده را هم به همراه داشت، به دلایل نامعلومی مسئولین صهیونیست در پی تصحیح و تکذیب این امر برآمدند.

به گزارش سایت عبری زبان خبرگزاری تسنیم، روزنامه تایمز آو اسرائیل به نقل از مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی سخنان ضد و نقیضی در این رابطه منتشر کرد.

این رسانه صهیونیست به نقل تساحی هنگبی مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی نوشت: در عربستان رهبری حضور دارد که مشابهی در جهان مانند او نمی‌توان یافت، وی در یک لحظه کشورش را دقیقا 180 درجه مغایر آنچه قبل تر از آن پیش می‌رفت، برد، با این حال وی یک رهبر جسور است که اگر به نتیجه برسد که باید با اسرائیل سازش را به انجام برساند این کار انجام خواهد شد، از اینرو تصور می‌کنم که فرصت برای چنین کاری همچنان فراهم است.

به نوشته این رسانه صهیونیستی، اظهارات هنگبی بعد از اخبار و گزارش‌‌هایی صورت می گیرد که در آن اعلام شد، مذاکراتی بین اسرائیل و عربستان تحت فشار ایالات متحده و با میانجیگری بحرین در حال انجام است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی از سفر ولیعهد عربستان به منامه سخن گفت و مدعی شد که مذاکرات غیر مستقیمی با میانجی گری عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین بین هیئت‌های اسرائیلی و سعودی در حال انجام است و بحرین به درخواست سعودی‌ها به عنوان واسطه این کار انتخاب شده است.

روزنامه جروزالم پست نیز در خبری اعلام کرده بود در جریان این گفتگوها محمد بن سلمان به درخواست برگزاری دیدار نتانیاهو با وی مخالفت کرد و نتانیاهو فقط توانست از طریق تلفن با بن سلمان گفتگو کند، اما پیشرفتی در این مذاکرات حاصل نشده است.

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236489